Aktualności

Na ratunek Mikołajowi!

16 grudnia 2022

Wczoraj (15.12.2022r.) na Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej naszego Szpitala zawitał Mikołaj w niecodziennej scenerii. Pacjenci zauważyli Go na jednym z pobliskich… drzew. Na szczęście z pomocą przybyli dzielni strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, którzy sprowadzili Mikołaja bezpiecznie na ziemię i razem z Nim przybyli na oddział.

Zdarzenie miało miejsce, dzięki hojności strażaków z całego powiatu Białostockiego m.in.: Komendy Miejskiej PSP, Komedy Wojewódzkiej PSP oraz wszystkim podległym pod KM PSP w Białymstoku Jednostkom Ratowniczo – Gaśniczym. To Oni zorganizowali zbiórkę datków na kwotę ok. 11 500 zł. Dzięki Nim, dzieci otrzymały upominki w formie słodyczy, zabawek oraz pluszaków a Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej wzbogacił się o nowe specjalistyczne łóżko do przewozu dzieci po operacji, pościel oraz czek na kwotę ponad 1 500 zł.

W związku z tym, Dyrektor Szpitala oraz Kierownictwo oddziału, a także mali pacjenci dziękują wszystkim zaangażowanym Strażakom dzięki, którym pobyt w Szpitalu stał się mniej stresujący. Serdecznie dziękujemy Panu Mikołajowi oraz Komendantowi bryg. mgr inż. Wojciechowi Łapińskiemu, jak i starszemu aspirantowi Panu Ireneuszowi Wilukowi za te radosne chwile.