Aktualności

Mikołaj - najpierw odwiedza Szpitale!

22 grudnia 2023
Mikołaj - najpierw odwiedza Szpitale!

W czwartek 21 grudnia 2023 r. na terenie naszego Szpitala przeprowadzono akcję ratunkową. Okazało się, że na jednym z pobliskich drzew sąsiadujących z Oddziałem Pediatrii i Neurologii Dziecięcej ugrzązł Mikołaj! Z Jego późniejszych relacji dowiedzieliśmy się, że podążał z prezentami na nasz Szpitalny Oddział Pediatrii, niestety wypadł z sań zatłoczonych prezentami i wylądował na drzewie. Na szczęście z pomocą przybyli dzielni strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, którzy sprowadzili Mikołaja bezpiecznie na ziemię i razem z Nim przybyli na oddział.

Strażacy z całego powiatu białostockiego m.in.: Komendy Miejskiej PSP, Komedy Wojewódzkiej PSP wraz z podległymi pod KM PSP w Białymstoku Jednostkami Ratowniczo – Gaśniczymi, po raz kolejny zorganizowali zbiórkę datków. Zebrali ok. 12 400 zł. Dzięki hojności strażaków, dzieci otrzymały upominki w formie słodyczy, a Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej wzbogacił się o dwa łóżka dla rodziców, tablice interaktywną do nauki i poznawania świata przez pacjentów oddziału, 50 maskotek oraz choinkę z ozdobami do oddziałowej świetlicy.

W związku z tym, Dyrektor Szpitala oraz Kierownictwo oddziału, a także mali Pacjenci dziękują wszystkim zaangażowanym Strażakom dzięki, którym pobyt w Szpitalu stał się mniej stresujący. Serdecznie dziękujemy Panu Mikołajowi oraz Komendantowi st. bryg. mgr. Dariuszowi Koc, jak i st. asp. Panu Ireneuszowi Wilukowi za te radosne chwile.