Aktualności

Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej otwarty!

2 lutego 2021
Oddział Pediatrii i Neurologii Dziecięcej otwarty!
 
   Po remoncie oddział zyskał nowy wizerunek dzięki gruntownej modernizacji. Przebudowano sale pacjentów, każda jest z oddzielnym węzłem sanitarnym. W oddziale rocznie leczymy ok 1500 dzieci. Oddział obecnie będzie liczył 30 łóżek i składał się z dwóch odcinków: Dzieci Małych ( przedział wiekowy od 0 do 3 r.ż.)Dzieci Dużych ( od 3 do 18r.ż) – monitorowany

W pokojach najmłodszych dzieci oprócz łóżeczek, przewijaków i wanienek znajdują się rozkładane fotele dla rodziców i opiekunów. „Obecność rodzica przy małym dziecku zdecydowanie sprzyja procesowi leczenia „- powiedział dyrektor Śniadecji, dr. Cezary Nowosielski.

Przy Oddziale został wydzielony pokój dla rodziców, którzy towarzyszą pacjentom podczas hospitalizacji. Dzięki wyposażeniu w stół z krzesłami, lodówkę, czajnik i fotele, będą mogli tam spożywać posiłek, odpoczywać i zrelaksować się. Istnieje możliwość zamówienia posiłków z firmy cateringowej ( z której korzystają pacjenci ) i dostarczenie bezpośrednio opiekunowi na Oddział.

W strukturach oddziału funkcjonuje również szkoła z oddziałem przedszkolno – szkolnym, gdzie mali nasi pacjenci chętnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli.

Pokój zabaw został wyposażony przez sponsorów w gry, klocki, książki, a także materiały edukacyjne, dzięki którym pacjenci mogą kontynuować naukę podczas pobytu w szpitalu.

Przy Oddziale został wydzielony pokój dla rodziców, którzy towarzyszą pacjentom podczas hospitalizacji. Dzięki wyposażeniu w stół z krzesłami, lodówkę , czajnik i fotele, będą mogli tam spożywać posiłek, odpoczywać i zrelaksować się. Istnieje możliwość zamówienia posiłków z firmy cateringowej ( z której korzystają pacjenci ) i dostarczenie bezpośrednio opiekunowi na Oddział. Pacjenci i opiekunowie mogą również skorzystać z opieki duszpasterskiej gdyż mamy kapelana, który odwiedza naszych pacjentów jeden dzień w tygodniu, ale gdyby była potrzeba to w każdej chwili można prosić o spotkanie. W niedzielę odbywają się Msze Św. z której mogą korzystać nasi pacjenci.

Współpracujemy też z:

• Fundacją Dr. Clown

• Straż Pożarna

• Zaczytani.pl

• WSiP

• Szkoła Podstawowa nr. 2 w Białymstoku

 Zespół Szkół Ekonomicznych w Białymstoku

• Prekursor Artystyczny

Przy Oddziale Pediatrii i Neurologii Dziecięcej WSZZ im J. Śniadeckiego w Białymstoku funkcjonują Poradnie Specjalistyczne oferujące szeroki wachlarz badań w zakresie chorób wewnętrznych u dzieci. Zatrudniona kadra medyczna posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie danej specjalizacji.

W swoich strukturach posiada :

Poradnię Kardiologiczną

Poradnię Alergologiczną

Poradnię Pulmonologiczną

Poradnię Neurologiczną z Pracownią EEG

Poradnię Nefrologiczną z Pracownią Urodynamiczną

Posiadamy wysoce specjalistyczny, nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną pozyskaną z dotacji unijnych.

Aktualnie oddział i poradnie wyposażone są w sprzęt 2006-2010 roku. Dr. Grażyna Nawara, kierownik Oddziału podkreśla – „Dzięki funduszom unijnym już niedługo otrzymamy najnowocześniejszej klasy sprzęt medyczny:

• aparat do badań ECHO

• aparat USG

• Holtery EKG

• Holter ciśnieniowy

• najwyższej klasy aparat wideo EEG”.

 
 Więcej informacji :