Jesteś na stronie: Oddział Rehabilitacji Neurologicznej i Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej

centrala telefoniczna:
tel. +48 85 74 88 100
centralna rejestracja:
tel. +48 85 74 88 888
email:
sekretariat@sniadecja.pl

Projekty unijne
A A+ A++
Biuletyn Informacji Publicznej
Treść
Oddziały i poradnie

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej i Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej

Lekarz Kierujący Oddziałem: dr n. med. Jerzy Piotr Lewko – specjalista rehabilitacji medycznej

 

p.o Pielęgniarka oddziałowa: mgr Elżbieta Horba

Lek. med. Beata Mojsak

Lek. med. Hanna Jaworska-Łuczyńska

Dr n. med. Katarzyna Kawnik

Koordynator Zespołu Fizjoterapeutów:

Mariusz Wysocki

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej świadczy usługi w zakresie usprawniania pacjentów ze schorzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego z towarzyszącymi dysfunkcjami narządu ruchu. Opiekę nad pacjentami zapewnia doświadczona kadra medyczna w skład której wchodzą lekarze specjaliści z zakresu rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, pielęgniarki, logopedzi, psycholodzy, masażyści oraz terapeuci zajęciowi. Oddział świadczy usługi w ramach umowy z NFZ. Leczenie usprawniające obejmuje szeroko pojętą rehabilitację z uwzględnieniem wskazań neurologicznych ( po urazach czaszkowo- mózgowych, przebytych udarach mózgu, operacjach neurochirurgicznych, w stwardnieniu rozsianym, polineuropatiach). Oferujemy rehabilitację w warunkach stacjonarnych, która ma na celu przywrócenie możliwej do osiągniecia sprawności fizycznej i psychicznej, odzyskania sprawności do pracy oraz powrotu do czynnego udziału w życiu społecznym i rodzinnym. Oddział dysponuje 35 łóżkami w salach 5 osobowych z węzłem sanitarnym które są przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych. W leczeniu oferujemy kinezyterapię, fizyko oraz hydroterapię. Leczenie bodźcowe obejmuje elektroterapię, ultradźwięki, magnetoterapię, biostymulację laserową naświetlania promieniami podczerwonymi. Proponujemy również terapię zajęciową która oprócz typowych metod wykorzystuje ćwiczenia z użyciem wirtualnej rzeczywistości (Aremeo Senso, Neuroforma) . Oddział wykorzystuje również innowacyjne sprzęty do wczesnej Rehabilitacji Neurologicznej tj. stół pionizacyjny z funkcją kroczenia, funkcjonalną elektrostymulację nerwu strzałkowego, szyny do ćwiczeń biernych stawów biodrowego, kolanowego oraz obręczy barkowej). Kwalifikacja do oddziału odbywa się w trakcie pobytu pacjenta w ośrodku leczenia tzw. fazy ostrej choroby na podstawie aktualnego stanu funkcjonalnego i wskazań medycznych.

Oddział Rehabilitacji Ogólnoustrojowej świadczy usługi w zakresie usprawniania pacjentów ze schorzeniami narządu ruchu w okresie ostrym i przewlekłym oraz schorzeń neurologicznych przebiegających z zajęciem układu ruchu w fazie przewlekłej. Kadrę oddziału stanowią lekarze specjaliści z zakresu rehabilitacji medycznej, fizjoterapeuci, pielęgniarki, logopeda, psycholog. Pacjenci w czasie pobytu w sytuacjach zaostrzenia schorzeń przewlekłych mają możliwość odbycia konsultacji specjalistycznych w zakresie chorób wewnętrznych, kardiologii, chirurgii czy urologii.

Oferujemy rehabilitację która ma na celu przywrócenie możliwej do osiągniecia sprawności.

Oddział dysponuje 10 łóżkami w salach 5 osobowych z węzłem sanitarnym, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W leczeniu oferujemy kinezyterapię, fizykoterapię, masaż leczniczy, hydroterapię.

W ramach Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej przyjmowani są pacjenci z następującymi schorzeniami:

  • Stan po udarze mózgu

  • Choroba Parkinsona

  • Stwardnienie rozsiane

  • Stan po przebytych zabiegach ortopedycznych ( endoprotezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego)

  • Po przebytym zabiegu neurochirurgicznym

  • Po urazach czaszkowo- mózgowych i urazach kręgosłupa

  • Polineuropatie

Warunkiem przyjęcia pacjenta jest dostarczenie skierowania w formie papierowej z pieczątką oraz podpisem lekarza. Skierowanie może być wystawione z przez lekarza z poradni: rehabilitacyjnej, urazowo-ortopedycznej, neurologicznej oraz reumatologicznej.

W przypadku skierowania z oddziału szpitalnego z wypisem szpitalnym, skierowanie może być wystawione przez lekarza oddziałów : urazowo-ortopedycznego, chirurgicznego, neurochirurgicznego, neurologicznego, reumatologicznego oraz chorób wewnętrznych.

Do skierowania powinna być dołączona aktualna dokumentacja medyczna.

Pacjenci, którzy posiadają orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz honorowi krwiodawcy są przyjmowani w pierwszej kolejności.

Prosimy o zaopatrzenie się w obuwie sportowe, wygodny dres, zabranie ze sobą aktualnie stosowanego sprzętu ortopedycznego.

 

Lokalizacja

Budynek "D" przy ulicy M.Curie-Skłodowskiej 26, 15-950 Białystok

 

Telefon

Sekretariat
74 88 425

Pokój lekarski
74 88 423

Pielęgniarka Oddziałowa
74 88 419

Dyżurka pielęgniarska
I piętro - 74 88 421,
II piętro - 74 88 485