Jesteś na stronie: Projekt LT-PL-1R-042: Konferencja zamykająca projekt

centrala telefoniczna:
tel. +48 85 74 88 100
centralna rejestracja:
tel. +48 85 74 88 888
email:
sekretariat@sniadecja.pl

Projekty unijne
A A+ A++
Biuletyn Informacji Publicznej
Treść

Projekt LT-PL-1R-042: Konferencja zamykająca projekt

Projekt LT-PL-1R-042: Konferencja zamykająca projekt

 

W dniach 20–21 września 2018 roku 13 przedstawicieli szpitala wzięło udział w konferencji w Mariampolu na Litwie. Organizowana przez Partnera projektu konferencja zamykająca projekt LT-PL-1R-042 „Poprawa opieki zdrowotnej nad dziećmi w regionie przygranicznym Litwy i Polski” zgromadziła gości z partnerskich Szpitali, przedstawicieli samorządu, organizacji pozarządowych, którzy podsumowali realizację trwającego od stycznia 2017 r. projektu.

Podczas obrad oraz konferencji prasowej zaprezentowane zostały rezultaty projektu. Konferencja była także okazją do nakreślenia planów przyszłej współpracy oraz pochwalenia się osiągnieciami – drugiego dnia konferencji goście zwiedzili Szpital w Mariampolu i uczestniczyli w otwarciu nowo wyremontowanej dziecięcej izby przyjęć. Konferencja transmitowana była w internecie.

Szpital w Białymstoku w ramach projektu zakupił 77 sztuk sprzętu: stanowisko do resuscytacji noworodka, respiratory z funkcją NIV, inkubatory (w tym hybrydowe), pompy infuzyjne, łóżeczka, stanowiska do pielęgnacji noworodków, elektrokardiomonitory z kapnografią, aparat usg, bilirubinometry. Zakupiony sprzęt umożliwia lepszą opiekę nad noworodkami, w tym urodzonymi przedwcześnie. Wykorzystywany jest do diagnostyki, resuscytacji, monitorowania i opieki nad noworodkami.

Zorganizowaliśmy 2 szkolenia w Białymstoku dla personelu medycznego partnerskich szpitali z zakresu diagnostyki wad serca u dzieci i terapii oddechowej u wcześniaków oraz warsztat wymiany doświadczeń dotyczący resuscytacji noworodków i karmienia piersią. W 5 seminariach promujących profilaktykę zdrowotną i zdrowy tryb życia uczestniczyło 140 dzieci ze szkół i świetlic środowiskowych.

Wartość projektu to 998 221 euro, dofinansowanie z funduszy UE to 848 487,85 euro, z czego do białostockiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego trafiło ponad 260 tys. euro, czyli około 1,1 mln złotych.